HLAVNI STRANA PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH CESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Pondělí 09.12.2019Idea a význam projektu DNY TRADIČNÍ KULTURY

Idea a význam projektu:

Základní nosnou ideou projektu je odkrýt prostřednictvím tradiční kultury, která je po staletí spontánně vytvářena, udržována a reprezentována ve všech čtyřech zemích, a to bez ohledu na jejich hranice, další možnosti vytváření multikulturního prostředí v středoevropském prostoru.
Současně jde o využití vzájemně obohacujícího působení jejich jednotlivých prvků k vytváření potřebného klimatu pro společnou snahu zainteresovaných států o začlenění do evropských struktur.

Význam projektu spočívá v tom, že umožní součinnost jednotlivých státních, ale také nestátních subjektů na realizaci jeho základní myšlenky s využitím stávajících, hodnotných a dlouhodobě oceňovaných aktivit v jednotlivých státech bez vysokých nároků na jejich organizační a materiální zajištění.


Základní zadání projektu:

DTK jsou propojením aktivit tradiční lidoví kultury s turistickým ruchem a dalšími vhodně navazujícími aktivitami mezi zeměmi V4.

Realizace projektu je koncentrována do krátkého časového úseku se střídáním aktivit v jednotlivých zemích, jejich vzájemným doplňováním a personálním i obsahovým prolínáním. DTK jsou projektem ojedinělým, který byl poprvé v menším rozsahu realizován v roce 1999 na Slovensku.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.fos.cz

Typ záznamu: Encyklopedické heslo
AKTUALIZACE: uživatel č. 372 org. 2, 12.05.2004 v 12:26 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®