HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Středa 31.05.2023Opava poprvé cílovým městem etapy Závodu míru

Pozvánka na sobotní odpoledne - Doprovodný program v cíli etapy v Opavě na Horním náměstí od 14.00 hod.
Město Opava se poprvé stane cílovým městem etapy Závodu míru. Splní se tak sen mnoha cyklistických generací. Stane se to v sobotu 10. května 2003 okolo půl páté odpoledne, kdy cílovou pásku na Horním náměstí protne první závodník. Závod míru patří do druhé kategorie světového cyklistického kalendáře, patří do dvacítky nejvýznamnějších světových cyklistických závodů.
Atmosféru Závodu míru Opava poznala již v minulosti, naposled před šesti lety v roce 1997, kdy v Opavě byl start etapy, která končila v Beskydech na Pustevnách. Opava byla v minulosti i městem, kde Závod míru projížděl a kde byla rychlostní prémie, cíl etapy v Opavě však bude poprvé v jeho padesátišestileté historii.
Závod míru v letošním roce má devět etap, startuje 9. května v Olomouci, závodníci tradičně pojedou přes tři státy - Českou republiku, Polsko a Německo, kde bude cíl 17. května v Erfurtu. Naše město a okres okusí atmosféru Závodu míru v druhé etapě v sobotu 10. května, kdy etapa startuje v Uničově a závodníci pojedou do Štemberka, pak přes Ece homo do Moravského Berouna, pak přes Budišov, Vítkov, Odry, Fulnek, Vítkov, Podhradí, Melč, Hradec, Jakubčovice, Pustou Polom, Podvihov a Raduň do Opavy. Tato druhá etapa měří celkem 155 kilometrů.
V závodě bude startovat 17 osmičlenných družstev předních světových stájí, což je celkem 136 závodníků. Loňské prvenství by měl obhajovat Ondřej Sosenka z polské stáje CCS POLSAT. Českou republiku budou reprezentovat dvě profesionální stáje - ZVVZ Milevsko a JOKO.
Spolupořadatelem druhé etapy je Okresní sdružení Českého svazu tělesné výchovy v Opavě. Organizační výbor druhé etapy pod vedením jeho předsedy Ladislava Kreisla připravuje vedle zajištění hladkého průběhu etapy a cíle také bohatý doprovodný program. V odpoledních hodinách na Horním náměstí v Opavě se uskuteční "Den sportu" na kterém se představí sportovci z tělovýchovných jednot a sportovních klubů - - gymnasté, kulturisté, fitness. Sportovní program bude doprovázet i kulturní vystoupení opavských souborů, představí se i Haidi Janků.

ČSTV Opava

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Opava
Zveřejněno 20.05.2003 v 13:35 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®