HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Pátek 20.05.2022Historie záměru Naučná Lašská stezka [ Historie (archivní dokument) ]

Historie záměru Naučná Lašská stezka

Záměr vybudovat ve Štramberku naučnou stezku jako příspěvek k realizaci řízeného rozvoje turistického ruchu při využití místních významných přírodních a kulturně-historických hodnota stanovení jejich odborné péče nabylo konkrétnější podoby koncem 80. let minulého století, kdy ZO ČSOP Štramberk za finančního přispění nynější společnosti KOTOUČ Štramberk, spol. s r.o. zahájila instalaci jednotlivých zastavení a vydala průvodní text. Stezka zůstala nedokončená, i když právě zde u nás jsou ideální podmínky pro uskutečnění takové akce s ohledem na skutečnost, že na poměrně malém území města jsou soustředěny hodnoty a zajímavosti velmi pestrého rozsahu, poměrně zachovalé a přístupné, přičemž jejich využití pro cílený rozvoj turistického ruchu je jedním z nejpodstatnějších záměrů rozvoje města v současné době i nejbližší budoucnosti.

Pozdějším záměrem bylo propojit naučnou stezkou území dvou sousedních měst — Štramberka a Kopřivnice jako uzavřený okruh s výchozími body na štramberském a kopřivnickém vlakovém nádraží. Trasa měla procházet přes Národní sad na Kotouči, dále pak přes historickou část města Štramberka na Trúbu, kolem Bílé hory do Kamenárky a do Kopřivnice. Zde bylo navrženo pokračovat přes Červený kámen zpět do Štramberka. Celková délka takto navrženého okruhu byla téměř 18 km.

V průběhu zpracování projektu město Štramberk od původní spoluúčasti upustilo a stezka byla v r. 2001 realizována jen na území Kopřivnice. Nyní tedy, po dalších dvou letech, je dokončena i štramberská větev trasy naučné stezky procházející Štramberkem. V místě dvou zastavení na této trase dochází k propojení s kopřivnickým okruhem.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.Stramberk.cz

AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) org. 132, 28.01.2004 v 15:20 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®