HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Sobota 22.01.2022Rozhlasový zpěváček 2005

Folklorní sdružení ČR ve spolupráci s Českým rozhlasem vyhlašuje interpretační soutěž dětí o "Rozhlasového zpěváčka". Soutěž, jejímž cílem je podnítit zpívání českých, moravských a slezských lidových písní dětskými interprety především v rodinách, se uskuteční v měsíci červnu.
V týdnu od 6. do 13. června 2005 bude na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu (České Budějovice, Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Jihlava, Regina, Pardubice) a na vlnách Českého rozhlasu 2 Praha vysílán spot o dětské soutěži Zpěváčci, která se pravidelně koná ve Velkých Losinách. V tomto spotu bude každý den zpívat finalistanebo vítěz letošního ročníku. Během tohoto a následujícího týdne budou moci rodiče, prarodiče, sourozenci, učitelé nebo vedoucí dětských kolektivů zaslat na adresu Českého rozhlasu, Vinohradská třída, Praha (k rukám dr. Marie Šotolové) kazetu s nahrávkami nejvýše dvou lidových písní v sólovém podání jejich dítěte. Po 20. červnu budou zaslané nahrávky vyhodnoceny, pět nejúspěšnější děti budou pozvány do Prahy, kde s nimi bude připravena v rozhlase beseda a budou moci se zúčastnit zajímavého celodenního zábavného programu.
Vyhlášení výsledků soutěže pak bude ve středu 30. června - v den předávání vysvědčení - opět na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.

redakce pro časopis Folklor č.3/2005

Zveřejněno 31.05.2005 v 12:18 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®