HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Neděle 28.11.2021Úspěch l. Rozhlasového zpěváčka

Český rohlas

Tři desítky školáků se přihlásilo do soutěže o nejlíp zazpívanou lidovou písničku. Buď sami nebo častěji za pomoci rodičů a učitelek zazpívali před mikrofonem tu svou nejmilovanější. Dali si práci s odesláním kazety, cédéčka a ještě připsali pár řádek. Srdce folkloristy poskočilo radostí nad čistotou žánru, vždyť jen v málo případech poslali melodii z dílny současných skladatelů.

Porota ve složení Tereza Mikovcová, Jan Spálený a Marie Šotolová posuzovala kromě toho, zda jde o lidovou píseň, osobitost a melodičnost interpretace. Walkman, počítačovou hru a výlet do Prahy včetně prohlídky rozhlasu nakonec vyhráli : Michal Marhold z Brna, Anna Šváchová z Valašských Klobouk, Barbora Rezková z Chodova, Jana Macová ze Slavkova a také šestiletá Anežka Jírová z Hodkovic nad Popelkou.

Porotci se shodli, že si pohlazení ale zaslouží všichni zpěváčci. Na konci června se proto v Kanceláři generálního ředitele balila cédéčka s lidovými písničkami z dětského festivalu ve Velkých Losinách a malými Hajajy.

První Rozhlasový zpěváček, kterého s Český rozhlasem pořádalo rukou společnou a nedílnou Folklórní sdružení České republiky určitě nebude posledním.

Marie Šotolová

Z vyhodnocení soutěže
Z vyhodnocení soutěže

Fotografie ze slavnostního vyhodnocení poskytl Český rozhlas:

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 27.06.2005 v 12:54 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®