HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Neděle 01.10.2023Výstava Štramberský okruh

Jiří Raška a Dalibor Juřík ve spolupráci s Kopřivnickým Technickým Muzeem, Veterán Klubem TATRA z Kopřivnice, městem Štramberk, městem Kopřivnice a obcí Rybí si Vás dovolují pozvat na novou tématickou výstavu.
Výstava je tématicky svázaná s nultým ročníkem motoristického setkání závodníků veteránů a závodních automobilů. Pro všechny, kteří se zajímali a zajímají o automobilový sport a o auta se vším co k tomu patří!
Ve spolupráci s technickým muzeem Tatra Kopřivnice a městem Kopřivnice se bude 3. - 4. září 2005 konat setkání k 35. výročí posledního závodu ve Štramberku.
V plánu motoristického setkání je exhibiční jízda závodních automobilů veteránů do roku výroby 1975, po bývalém okruhu "Pod Trúbou". Vystavení závodních exponátů zapůjčených z muzeí a od sběratelů v technické muzeu v Kopřivnici. A také materiálů zachovaných z dob velké slávy tohoto okruhu. Velmi pěkné obrazy vystaví pan Rosenkranz, který je jeden z největších odborníků historie automobilů Tatra.
Protože se ve stejnou dobu koná každoroční jízda veteránů "Rallye Beskydy", přijedou na setkání účastníci této rallye a představí automobily Tatra návštěvníkům na okruhu pod Trúbou. Své veterány přijedou rovněž představit členové veterán klubu Ostrava.
Návštěvníkům bude umožněno značkovými prodejci automobilů prohlédnout si nabídku nových výrobků jejich značek, vyzkoušet si auta v předváděcích jízdách, případně i zakoupit si vybranou značku a typ.
V jednání je i zapůjčení zkušebního polygonu Tatry Kopřivnice. Pokud dojde ke kladnému výsledku jednání bude v prostorách polygonu postaven krátký rychlostní úsek a uspořádány závody veteránů.
Máme zájem pozvat celou řadu hostů, jak bývalé závodníky, tak současnou špičku automobilových závodů a soutěží. Pro všechny bude připraven pestrý program s tematikou automobilového sportu.
Věříme, že setkání s bývalými a současnými závodníky bude velmi zajímavé.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

Vzhledem k tomu, že mám na návštěvě přátele z Anglie bych velmi přivítal časový program akce 3.-4.září 2005. Určitě bychom se přijeli podívat. Pokud by bylo možno potěšilo by mne, kdybyste mi jej na moji níže uvedenou e-m.adresu poslali. Velmi děkuji. Ing. Jiří Škrdlant, Frýdek-Místek.


Zveřejněno 24.08.2005 v 12:53 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®