HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Sobota 04.12.2021XXII. setkání lidových muzik 2005

Tisková zpráva

Setkání lidových muzik se letos bude konat ve dnech 11. - 13. listopadu 2005 v KD VLTAVSKÁ, Praha 7 v blízkosti stanice metra Vltavská na trase "C" Pražského metra. Letošní ročník bude obohacen o I. setkání dětských lidových muzik, který bude v pátek od 18:00 hodin ve velkém sále KD Vltavská. Dětské muzicírování bude zaměřeno na vzdaní holdu maminkám za neskonalou lásku a péči, bez které by naše potomstvo a přítomnost byla nemožná.

plakát 2005

Své poděkování v podobě hudebního a pěveckého projevu přislíbily tyto dětské muziky:
Chasnická dudácká muzika z Domažlic, Lidová muzika Hájiček z Prahy 4, Valašská cimbálová muzika Kovalik z Mariánských hor, Dětská lidová muzika NOTIČKY z Řevnic, Dětská lidová muzika OSMINKA z Prahy 8, Dětská lidová muzika MODŘENEC z Modřan Praha 4, Malá muzika z Prahy 8 a dětská cimbálová muzika Šmykňa z Ostravy.

V hlavním sobotním programu Setkání lidových muzik v pásmu "Od Velikonoc do žní", který začne v 16:00 hodin, se nám představí Valašská lidová muzika VALAŠSKÝ VOJVODA z Kozlovic, Cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Muzika folklorního souboru GAUDEAMUS, Česká lidová muzika souboru Josefa Vycpálka, Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila, Valašská muzika KYČERA, Česká lidová muzika KYTICE, ROZMARÝNEK z Prahy, Raslavická lidová muzika SLOVENSKO, Cimbálová muzika souboru ROSÉNKA z Prahy a RAPSOZII ZARANDULUI z Rumunska.

Valašský vojvoda
Valašský vojvoda
Vycpálkovci
Vycpálkovci
Kytice pro náročné
Kytice pro náročné
soubor Rozmarýnek
soubor Rozmarýnek
Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila
Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila

Jako po jiné roky již od památné DOMOVINY i letos po skončení hlavního festivalového programu bude od 20:00 hodin "Lidová kasací zábava", kde si divák v přímé konfrontaci s účinkujícími muzikami může rozkázat, zazpívat a zatančit tu jeho a pobýt tak v příjemném pestrobarevném prostředí až do 2-hé hodiny ranní.

Toto setkání se bude konat pod záštitou 1. místopředsedy vlády Zdeňka Škromacha a starostky Úřadu MČ Prahy 7 Ivany Kučerové.

Mediálními partnery jsou Mediatel, Rádio Proglas, OSA, DTA a Český rozhlas.

Jozef Harčarik
ředitel festivalu Setkání lidových muzik
tel.: 221421517, 724 038 353, e-mail.: harcarik@rawra.cz

Z loňského ročníku Setkání lidových muzik
Z loňského ročníku Setkání lidových muzik

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 16.10.2005 v 22:38 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®