HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Montag 03.10.2022XXIII. setkání lidových muzik a
II. setkání dětských lidových muzik

Tisková zpráva
Setkání lidových muzik se letos bude konat 12. listopadu 2006 v KD VLTAVSKÁ, Praha 7 v blízkosti stanice metra Vltavská na trase "C" Pražského metra.
Hlavními pořadateli jsou Folklorní soubor Kytice Praha a Folklorní sdružení ČR s podporou Městské části Praha 7. Letošní ročník bude obohacen o II. setkání dětských lidových muzik. Koncert dětských lidových muzik začne v neděli 12. listopadu od 13:00 hodin. Dětské muzicírování bude zaměřeno na přírodu a vše co s ní souvisí. Podíváme se a zaposloucháme do melodií o přírodě z pohledu malých muzikantů.
z programu
Hudební a pěvecký projevu vám nabídnou tyto dětské muziky: Lidová muzika Hájiček z Prahy 4, Dětská lidová muzika NOTIČKY z Řevnic, Dětská lidová muzika z Chrástu, Dětská lidová muzika METELÁČEK z Plzně, KOLÍČEK z Prahy 4, Malá muzika z Prahy 8 a dětská Cimbálová muzička ROSÉNKA z Prahy 6.
V hlavním sobotním programu Setkání lidových muzik v pásmu "Práce na poli", který začne v 16:00 hodin, se nám představí Ledecká dudácká muzika z Tachova, Cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Muzika folklorního souboru GAUDEAMUS, Česká lidová muzika souboru Josefa Vycpálka, Malá Česká muzika Jiřího Pospíšila, Valašská muzika KYČERA, Česká lidová muzika KYTICE, Hudecká muzika z Prahy 8 a Cimbálová muzika ROSÉNKA z Prahy 6.
Hostem Setkání muzik bude Martin Hrbáč - fenomenální Horňák, primáš, muzikant, zpěvák a rodák z Hrubé Vrbky.
Martin Hrbáč
Martin Hrbáč
Jako po jiné roky již od památné DOMOVINY i letos po skončení hlavního festivalového programu bude od 20:00 hodin "Lidová kasací zábava", kde si divák v přímé konfrontaci s účinkujícími muzikami může rozkázat, zazpívat a zatančit tu jeho a pobýt tak v příjemném pestrobarevném prostředí až do půl noci.
Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura a Informační server Borovice. Festival podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, ACR Alfa, AGE a.s., AmArt, EGP-I, s.r.o., EPP, s.r.o., GEONIKA, Hotel IBIS, OSA - Ochranný svaz autorský, TG Tisk Lanškroun a další.
SPONZOŘI:
AGE, a.s., Praha
Energoprůzkum s.r.o., Praha
Energoinvest s.r.o., Uherský Brod
TG-Tisk s.r.o., Lanškroun
AmArt - Dětská cestovní kancelář
Geonika, Praha
Dopravní podniky hl. m. Praha, a.s.
Tubes s.r.o., Praha
Hotel Ibis, Praha

Jozef Harčarik, ředitel festivalu Setkání lidových muzik
tel.: 221421517, 724 038 353, e-mail: harcarik@rawra.cz

2005

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 08.11.2006 v 19:57 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®