HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Sobota 27.11.2021Setkání představitelů ČRo - FoS ČR

Tisková zpráva
Setkání představitelů ČRo- FoS ČR
Praha 30. 3. 2007

V budově Českého rozhlasu v Praze se včera uskutečnilo setkání představitelů Českého rozhlasu a Folklorního sdružení ČR na kterém hodnotili vzájemnou spolupráci v uplynulém roce. Za ČRo se setkání zúčastnili generální ředitel Václav Kasík, Josef Havel - výkonný ředitel ČRo, Ruzbeh Oweyssi - intendant regionálních studií, Filip Rožánek - Český rozhlas Online, René Zavoral - ředitel Odboru marketingu a PR a Zuzana Foglarová - marketing a PR.

Za rozhlas (zleva) Ruzbeh Oweyssi, Filip Rožánek, Zdeněk Levý, Václav Kasík, Josef Havel, René Zavoral  a Zuzana Foglarová
Za rozhlas (zleva) Ruzbeh Oweyssi, Filip Rožánek, Zdeněk Levý, Václav Kasík, Josef Havel, René Zavoral a Zuzana Foglarová
ČRo

Folklorní sdružení ČR bylo zastoupeno předsedou Zdeňkem Pšenicou, tajemníkem Jiřím Pokorným, koordinátorkou zahraničních styků Jarmilou Zorbičovou, šéfredaktorem Folkloru Oldřichem Koudelkou a Dušanem Macháčkem - místopředsedou mediální komise.

Zástupci FoS ČR - Oldřich Koudelka, Jarmila Zorbičová, Dušan Macháček, Zdeněk Pšenica a Jiří Pokorný
Zástupci FoS ČR - Oldřich Koudelka, Jarmila Zorbičová, Dušan Macháček, Zdeněk Pšenica a Jiří Pokorný
FoS ČR

Václav Kasík i Zdeněk Pšenica ocenili výbornou konkrétní spolupráci zejména při koncertech finalistů Zpěváčka i Slávika, na Národním folklorním plesu, MFF v Luhačovicích, MFF Pražský jarmark a řadě dalších folklorních akcí, na kterých je Český rozhlas často mezi hlavními partnery. Předseda FoS ČR hovořil o velmi dobré popularizaci folklorních akcí, lidových písní a melodií v řadě pořadů vysílaných regionálními stanicemi ČRo i o oblibě pořadu stanice Praha - Putování za folklórem. Ředitel ČRo pozitivně hodnotil informovanost o těchto pořadech v médiích Sdružení.

V neformální diskusi se hovořilo o dalších možnostech spolupráce - například při výměně informací na svých webovských stránkách, o využití stránek časopisu Folklor pro rozhovory s pracovníky rozhlasu, kteří připravují folklorní pořady, o možné účasti FoS ČR na rozhlasové soutěži Slavíci ve školní lavici. Aktuální je možnost rozšíření popularizace folkloru i jednotlivých souborů v novém pořadu "Společná regionální noc", který bude vysílán od začátku dubna denně mezi 22.00 až 5.00 hodinou na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.

Dušan Macháček

Setkání představitelů ČRo - FoS ČR
Setkání představitelů ČRo - FoS ČR
Zveřejněno 30.03.2007 v 00:04 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®