HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Sobota 31.07.2021



















Program 4. ročníku MFF Pražský jarmark

Praha 1, Na Ovocném trhu 28.8. - 2.9.2007
Program MFF Pražský jarmark (DOC):
Program MFF Pražský jarmark (DOC):

FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY
P R O G R A M
MEZINÁRODNÍHO FOLKLORNÍHO FESTIVALU
"PRAŽSKÝ JARMARK"
PRAHA 1, NA OVOCNÉM TRHU 28. 8. - 2. 9. 2007

Folklorní festival PRAŽSKÝ JARMARK se za svou krátkou historií zařadil mezi nejvýznamnější, nejprestižnější a po stránce účasti souborů vůbec mezi největší mezinárodní folklorní festivaly pořádané v České republice. Na sklonku léta a všichni společně věřme, že na počátku přicházejícího nádherného babího léta si zajisté hlavní město Praha, takový festival zaslouží. Snahou je prezentovat před širokou pražskou veřejností, ale i mnoha zahraničními i domácími návštěvníky hlavního města, ohromnou sílu, nesmírnou krásu a pestrost domácího, ale i zahraničního folklóru. Celou jistě nevšední, sváteční atmosféru na Ovocném trhu budou doplňovat ukázky drobných starých řemeslných činností. Vždyť kolik jen kvetlo řemesel všude po dědinách a městech a jak málo jich zůstalo dodnes. Přesto se najdou zruční kováři, hrnčíři, metláři, košikáři, nebo stále žádáni tesaři. Ale ať už to byli dříve sedláři, kováři, kolomazníci, sladovníci či bruskaři a mnoho dalších, všechna jejich rukodělná činnost, um a zručnost se projevila i v lidové slovesnosti. Vzniklo bohatství písní a říkadel, žertovných popěvků, rčení, úsloví a pověstí, ale také i tanců.
Podíváme se na některé z nich a ponoříme se do dávných časů, kdy jediným spojením mezi lidmi byli formani, potulní drotaři, miškáři a obchodníci nabízející své zboží.
Ponoříme se do časů, kdy lidé tak nespěchali jako dnes a dokázali vytvořit krásu, která věky překonává.

ÚČINKUJÍCÍ ZAHRANIČNÍ SOUBORY :
Folklorní soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
Folklorní soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" Bělehrad ze Srbska
Folklorní soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
Folklorní soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvadoru
Folklorní soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska
Folklorní soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
Folklorní soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
Folklorní soubor "KYSUČAN" Čadca ze Slovenska
Folklorní soubor "BRADULETUL" Horezu z Rumunska
Folklorní skupina "GENEVOIS DE CORS DES ALPES" Ženeva ze Švýcarska
Folklorní Soubor "RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO"
Olhao z Portugalska
Folklorní soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
Folklorní skupina "GERNÁTOVCI" Čadca ze Slovenska

ÚČINKUJÍCÍ DOMÁCÍ SOUBORY :
Folklorní soubor "PRÁCHEŇSKÝ SOUBOR" ze Strakonic
Folklorní soubor "VRTEK" z Opavy
Soubor lidových písní a tanců "VALAŠSKÝ VOJVODA" z Kozlovic
Vojenský umělecký soubor "ONDRÁŠ" z Brna
Folklorní soubor "VELKÁ ROSÉNKA" z Prahy
Dětský folklorní soubor "ROSÉNKA" z Prahy
Cimbálová muzika "BROLN" z Brna se svými sólisty
Dětský folklorní soubor "KYTICE" z Prahy
Soubor "HOŘEŇÁK" z Lázní Bělohrad
Folklorní soubor "ČTYŘLÍSTEK" z Nového Strašecí
Folklorní soubor "GAUDEAMUS" při VŠE Praha
Horácký soubor písní a tanců "PODJAVOŘIČAN" z Telče
Folklorní soubor "OLŠAVA" z Uherského Brodu
Folklorní soubor "ŠPINDLERÁČEK" ze Špindlerova Mlýna
Folklorní soubor "BETTY" z Prahy

SKLADBA PROGRAMOVÝCH DNŮ :

ÚTERÝ 28. 8. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

Účinkující soubory :
16,00 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
16,30 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
17,00 - soubor "KYSUČAN" a "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - soubor "VRTEK" z Opavy
18,30 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
19,00 - soubor "HOŘEŇÁK" z Lázní Bělohrad
19,30 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
20,00 - Slavnostní ceremoniál a zahájení PRAŽSKÉHO JARMARKU
20,30 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
21,00 - soubor "ČTYŘLÍSTEK" z Nového Strašecí
21,30 - soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika

Ve 20,00 hodin rozezní náměstí Ovocného trhu trombyty a fujary k oficiálnímu zahájení Mezinárodního folklorního festivalu PRAŽSKÝ JARMARK, za účasti hlavních představitelů festivalu, významných hostů, krojovaného párů ze všech účinkujících souborů.

STŘEDA 29. 8. 2007

Ve 14,00 hodin - Slavnostní průvod účinkujících
Slavnostní průvod folklorních souborů s mezinárodní účastí by měl dotvářet celkový charakter a atmosféru festivalu. Divákům se naskytne jedinečná příležitost shlédnout barevný proud mnoha souborů z jednotlivých folklorních regionů České republiky, ale i z daleké ciziny, s řekou pestrosti krojů, radosti, tance a zpěvu.
- od 14,00 hodin všechny zúčastněné soubory roztančí a rozezpívají na
určených místech celé Staroměstské náměstí
- ve 14,15 hodin se vydá slavnostní průvod ze Staroměstského náměstí, projde
Celetnou ulicí směrem na Ovocný trh
- na čtyřech zastávkách v Celetné ulici provedou soubory malou
ukázku ze svého repertoáru hudba, tanec a zpěv
- slavnostní průvod vyvrcholí před hlavní scénou na Ovocném trhu krátkým
představením jednotlivých souborů se stručným moderováním cca 1 minuta

Průvodu se zúčastní :
- soubor " HORA RISHOHIM" Jeruzalém z Izraele
- soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
- soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
- soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
- soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
- soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
- soubor "KYSUČAN" ze Slovenska
- soubor "RANCHO FOLCLÓRICO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
- folklorní skupina "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
- dětský soubor "KYTICE" z Prahy
- soubor "VELKÁ ROSÉNKA" z Prahy
- dětský soubor "ROSÉNKA" z Prahy
- soubor "BETTY" z Prahy
- soubor "ŠPINDLERÁČEK" ze Špindlerova Mlýna
- soubor "PODJAVOŘIČAN" z Telče
-
PROGRAM - od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
16,30 - soubor "BETTY" z Prahy
17,00 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - soubor "ŠPINDLERÁČEK" ze Špindlerova Mlýna
18,30 - folklorní skupina "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
19,00 - soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
19,30 - soubor "PODJAVOŘIČAN" z Telče
20,00 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
20,30 - soubor "KYSUČAN" ze Slovenska
21,00 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
21,30 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska

ČTVRTEK 30. 8. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - soubor "KYSUČAN" a "GERNÁTOVCI" ze Slovenska
16,30 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
16,45 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
17,00 - soubor "VALAŠSKÝ VOJVODA" z Kozlovic
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - "PRACHEŇSKÝ SOUBOR" ze Strakonic
18,30 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
18,45 - soubor "ROSÉNKA" z Prahy
19,30 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
20,00 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
20,30 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
21,00 - soubor "HUEYITLATOANI" Milpa Alta z Mexika
21,30 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska

PÁTEK 31. 8. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
16,30 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
17,00 - soubor "URALSKAYA VECHORA" Ekaterinburg z Ruska
17,30 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
18,00 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
18,30 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
18,45 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
19,15 - soubor "VELKÁ ROSÉNKA" z Prahy
19,45 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska
20,15 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
20,45 - vojenský umělecký soubor "ONDRÁŠ" z Brna

OD 22,00 hodin proběhne v restauraci EL MÁGICO v Kunraticích společný večer všech zúčastněných zahraničních souborů.

SOBOTA 1. 9. 2007 - program od 16,00 do 22,00 hodin

16,00 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
16,15 - soubor"BRADULETUL" Horezu z Rumunska
16,45 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
17,15 - dětský soubor "KYTICE" z Prahy
17,45 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
18,15 - soubor "GAUDEAMUS" z Prahy
18,45 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
19,15 - cimbálová muzika "BROLN" z Brna
20,00 - soubor " HORA RISHONIM" Jeruzalém z Izraele
20,30 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
21,00 - soubor "PŘI HRAMU SVETI DJORDJE" ze Srbska
21,30 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska

NEDĚLE 2. 9. 2007

SATELITNÍ PROGRAM - od 13,00 hodin Městská část Praha 17 - Řepy
13,00 - soubor "BRADULETUL" Horezu z Rumunska
13,30 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
14,00 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska

PROGRAM na Ovocném trhu - od 16,00 do 20,00 hodin
16,00 - soubor "RANCHO DE MONCARAPACHO" z Portugalska
16,30 - soubor "DANCERS ASSOCIATION" Lin an z Číny
17,00 - folklorní skupina"GENEVOIS DE CORS DES ALPES" ze Švýcarska
17,15 - soubor "BRADULETUL" Horezu z Rumunska
17,45 - soubor "EXPRESION LATINOAMERICANA" z Ekvádoru
18,15 - soubor "IRTYSH" Omsk z Ruska
18,45 - soubor "OLŠAVA" z Uherského Brodu
19,15 - Závěrečný ceremoniál festivalu za účasti hlavních představitelů a významných VIP hostů festivalu
19,30 - soubor "OMLADINA" Košice ze Slovenska

*
Autor programů a režie : Miroslav E K A R T
Produkce : Vlasta C I B U L O V Á
Průvodní slovo : Romana P A C Á K O V Á
Tomáš G R O S S
Inspice : Hana S L U Š T Í K O V Á
Hana E K A R T O V Á
Průvod účinkujících : Josef H A R Č A R I K
Filmová dokumentace : Studio UNITED ART Richard Korbut

Zveřejněno 17.07.2007 v 23:55 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®