HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Středa 22.09.2021Na Pražském jarmarku se představily další soubory

Třetí den 4. ročníku MFF Pražský jarmark na Ovocném trhu

Čtvrteční pořad 4.ročníku MFF Pražský jarmark na Ovocném trhu zahájilo v odpoledním programu vystoupení sportovních skupin České asociace Sport pro všechny. Chlapci a děvčata ze Sport klubu Kladno, TJSokol Řepy, Sokol Pražský, Gym Club Reda Praha a Sokola Malá Strana zde předvedli ukázky akrobacie, gymnastiky, akrobatického rock and rollu a atraktivního t.zv haki sak.

V úvodu hlavního programu pozdravil zaplněné hlediště před vystoupením slovenského souboru Kysučan, místopředseda vlády Slovenské republiky Dušan Čaplovič. V dalším programu se pak nově představily i soubory GENEVOIS DE CORS DES ALPES ze Švýcarska, VALAŠSKÝ VOJVODA z Kozlovic, pražská ROSÉNKA a PRÁCHEŇSKÝ soubor ze Strakonic.

Diváci aplaudovaly i dalším souborům, které překvapily diváky i novými tanci a melodiemi oproti předcházejícím dnům.

Režisér programu Miroslav Ekart k první třem dnům festivalu řekl: " Návštěvníci viděli velmi kvalitní, pestrá vystoupení mezi nimiž překvapilo svou dynamikou, atraktivitou, temperamentem představení portugalských tanečníků a tanečnic, doslova akrobatické tance členů srbského souboru z Bělehradu a prezentace tance s Čínským drakem v podání východočínského souboru. Ale je výborné, že všechny účinkující naše i zahraniční skupiny a soubory dovedou svými výkony přilákat a nadchnout stále nové a nové návštěvníky festivalu."

Večerního setkání představitelů pořádajících organizací s vedoucími všech souborů, partnery a sponzory festivalu v prostorách kláštera SV. Jakuba Většího se zúčastnil i předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslav Vlček a další hosté.

Dušan Macháček

Zpráva, reportáže a fotoalbum z třetího festivalového dne od DTA (zde):

Dětská tisková agentura natáčí rozhovor s účinkujícími
Dětská tisková agentura natáčí rozhovor s účinkujícími
Zveřejněno 31.08.2007 v 16:50 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®