HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Pondělí 03.10.2022Bilancování v závěru roku

Vážení spoluobčané, závěr roku je vždy časem pro bilancování toho co se povedlo udělat, i toho co nás čeká.
Obec Petřvald v roce 2015 realizovala kromě různých drobných oprav chodníků, kanalizací a komunikací i několik akcí, které bych zde rád připomněl. Finančně jsme přispěli na opravu střechy petřvaldského kostela a na rekonstrukci kaple sv. Antonína Paduánského v Petřvaldíku. Podařilo se také znovu zprovoznit prodejnu řeznictví v budově na náměstí a zároveň zpracovat projekt na obnovu čtyř bytových jednotek v téže budově a na využití prostor po bývalé mlékárně, kde plánujeme vytvořit komunitní centrum.

S přispěním dotací byla realizována instalace nového bezdrátového rozhlasu, který je součástí protipovodňového systému obce a také koupě hasičského auta pro SDH Petřvaldík. V Petřvaldíku bylo vyčištěno Mlýnisko a byl vybudován nový chodník od DPS směrem k hasičskému areálu na hřišti. Dvě velké letošní akce se týkaly odpadů. Podařilo se zajistit užívání sběrného dvora ve Staré Vsi nad Ondřejnicí k ukládání elektro, velkoobjemového a nebezpečného odpadu a z dotací byly pořízeny kompostéry na likvidaci biologicky rozložitelného odpadu, které občané dostali k užívání zdarma.

V příštím roce nás čeká oprava smuteční obřadní síně, výměna oken a střechy na staré škole a také výměna oken na poště a v sokolovně. Plánujeme úpravu spojovacích chodeb v základní škole a vybudování veřejného osvětlení v části nad Hartami. Budou se realizovat dopravně bezpečnostní opatření v prostoru u základní školy, která zahrnují přechody pro chodce a vybudování autobusové zastávky. Proběhne také spousta menších akcí, které budou zaměřeny zejména na nezbytnou údržbu nemovitostí v majetku obce.

Z kulturních akcí nás čekají 4. června 2016. Krmášové erbovní slavnosti v Petřvaldíku a 11. června 2016 Erbovní slavnosti v Petřvaldě. Následně proběhne společenská akce k výročí zrušení obce Harty a přesídlení části jejich obyvatel do Petřvaldu. Připravujeme také tradiční setkání seniorů a rozsvěcení vánočního stromu.

Věřím, že se podaří všechny plánované akce úspěšně zrealizovat k užitku a prospěchu všech obyvatel obce. Při této příležitosti Vám také přeji klidné prožití vánočních svátků a v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody.

Václav Kološ, starosta obce
DALŠÍ INFORMACE: Starosta obce Petřvald
Zveřejněno 17.12.2015 v 07:55 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®