HLAVNI STRANA PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHCESKY KALENDAR AKCI V REGIONU
Čtvrtek 23.09.2021XXI. SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK

Kulturní dům VLTAVSKÁ 13. listopadu 2004

Festival pražských i mimopražských lidových muzik, který má za cíl:
seznámit širokou veřejnost s bohatými tradicemi lidové kultury různých regionů České republiky se zaměřením na tradiční pojetí zvyklostí a obyčejů i uměleckého rozvoje a odborného růstu lidových muzik.

V sobotu 13. listopadu 2004 se v Kulturním domě Vltavská, Praha 7 (stanice metra Vltavská) uskuteční tradiční již XXI. Setkání lidových muzik z Prahy a pozvaných hostí z regionu Domažlicka a Moravského Slovácka. Festival domácích muzik s folklorní tématikou má za cíl seznamovat veřejnost s bohatými tradicemi lidové kultury regionů a oblasti nejenom České republiky.

Hlavním pořadatelem festivalu je Folklorní sdružení Kytice, které bylo již u zrodu této velkolepé akce v roce 1980 tehdy v KD Domovina, Folklorní sdružení ČR, Městská část Praha 7 a Dům kultury Vltavská pod záštitou Igora Němce, rádního Hl. města Prahy Ivany Kučerové, starostky MČ Praha 7".

Festival bude zahájen v sobotu 13. listopadu v 16:00 hod znělkou FOS ČR a vystoupením 10 lidových muzik.

Od 20:00 hod. se představí ve velkém sále KD Vltavská zúčastněné muziky při lidové veselici, která pokryje všechny regióny ČR i našich sousedů.

Festival XXI. Setkání lidových muzik rozhodně přispěje k rozvoji pospolitosti společnosti nejenom folklorních menšin žijících v Praze, ale i k dalšímu rozvíjení folkloru a uchování lidových tradic regionů a oblastí celé ČR.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský Praha, Sdružení Tradice ČR a ostatní sponzoři

Jozef Harčarik
ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 20.10.2004 v 08:00 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®